Page Nav

HIDE
FALSE
TRUE

Pages

latest

Elhunyt Margaret Szabó Saltzer, a Los Angeles-i Első Magyar Református Egyház volt főgondnoka

 A Los Angeles-i Első Magyar Református Egyház közleménye:  Szomorúan jelentjük be , hogy szeretett barátunk és egykori tagunk, volt főgond...


 A Los Angeles-i Első Magyar Református Egyház közleménye: 

Szomorúan jelentjük be, hogy szeretett barátunk és egykori tagunk, volt főgondnokunk, orgonistánk, az egyház kiemelkedő személye, Margaret Szabó Saltzer 2021. május 4-én, 92 éves korában, a kora esti órákban, gyermekei mellett, békésen tért meg teremtőjéhez a nevadai Carson Cityben. 

Margaret 1928-ban született a kaliforniai Oaklandben a néhai Szabó Anthony tiszteletes és felesége, Mária gyermekeként, és sok boldog évet töltött Los Angelesben és Sierra Madre-ben, mielőtt az 1980-as évek végén a nevadai Carson Citybe költözött, hogy közelebb legyen a családjához.

Margaret, akit mélyen inspirált a lelkész édesapja, életét Isten és a közösség szolgálatának szentelte a Los Angeles-i Első Magyar Református Egyházban. Az gyülekezet első templomában több évtizeden át szolgált, mint orgonista, zongorista, közösségi koordinátor, ifjúsági vezető, kórusvezető, főgondnok. 

Szavakkal nem lehet leírni, hogy milyen sokat jelentett a gyülekezetünknek, és mennyire hálásak vagyunk azért, hogy milyen sokat tett a gyülekezetünk életéhez. 

Margitot sokan szerették és tisztelték.  Kegyelmével, bölcsességével, szeretetével és kedvességével számtalan életet érintett meg, és mélyen fog hiányozni. 

Margitka, nyugodj békében. Emléked legyen áldott.

GYÁSZJELENTÉS

"Boldogok a halottak, akik az Úrban halnak meg."
(Jelenések 14:13)

A gyászoló család szomorú szívvel tudatja, hogy

SALTZER SZABÓ MARGIT  1928 – 2021

2021. május 4-én hosszú, szép, boldog életének 92. évében befejezte mulandó földi útját és örökre megpihenve hazaérkezett Megváltójához, akit hűséggel szolgált és dicsőített. 

Édesanyánkról hálaadó istentisztelet keretében később fogunk megemlékezni, és református szertartás szerint kísérjük utolsó útjára.

Gyászolják: szerető gyermekei, Katherine, Ilonka, Nancy, Louis, Gigi és családjaik, húga Martha és családja, valamint sok más rokon és számtalan közeli és távoli barátja. 

Dr. Hickey Katalin
 kathy_hickey@redlands.edu
 

Margaret Szabó Saltzer, aged 92, of Carson City, Nevada, passed away peacefully during the early evening hours of  May 4, 2021 with her children by her side. Born in 1928 in Oakland, California to the late Rev. Anthony Szabó and his wife Mária, Margaret spent many happy years in Los Angeles and Sierra Madre prior to moving to Carson City, Nevada in the late 1980's to be closer to family.

Margaret is survived by her loving children Katherine, Ilonka, Nancy, Louis, Gigi and their families. She is also survived by her sister Martha and her family, as well as many other relatives and countless treasured friends, near and far. Deeply inspired by her Father, Margaret spent her life dedicated to serving God and community at the First Hungarian Reformed Church of Los Angeles (United Church of Christ). Over many decades at the First Church, she served as: Organist, Pianist, Fellowship Coordinator, Youth Leader, Choir Director, Chief Elder and more. Words cannot adequately describe how much she meant to the Congregation of the First Church and the Congregation's profound gratitude for her service. Margaret was loved and respected by many.  She touched innumerable lives with her grace, wisdom, love and kindness and she will be deeply missed. May her memory be a blessing to all who knew her and may she rest in peace. 

Nincsenek megjegyzések