Page Nav

HIDE
FALSE
TRUE

Pages

latest

Coloradói Magyar Klub

  Coloradói Magyar Club (huclub.org) 303-601-4744 303-601-4744 Colorado@huclub.org A Coloradói Magyar Klubot 1963-ban alapították a Coloradó...

 Coloradói Magyar Club (huclub.org)

303-601-4744

303-601-4744

Colorado@huclub.org

A Coloradói Magyar Klubot 1963-ban alapították a Coloradó államba emigrált magyarok. A Klub alapító oklevelét 1963. január 27-én írta alá a 23 alapítótag, az alapító közgyűlést 1963. február 24-én tartották. Az 1963-as alapszabályban a következőképpen foglalták össze a közösség céljait:

“Az egyesület célja az amerikai és az emigrációs kultúrkapcsolatok kiépítése és elmélyítése, küzdelem Magyarország szabadságáért és igazságáért, a magyar nemzeti jelleg és erkölcs megóvása, valamint a tagok testi egészségének és erejének ápolása.”

A klub megalakulása előtt már voltak magyar szervezetek Denverben (Református Biztosító Intézet helyi tagozata, Coloradói Magyar Egyesület), de ezek a ’60-as évek elején már csak kevés tevékenységet fejtettek ki. A magyarság legaktívabb magvát ezekben az években az 1956-ban alakult fiatal magyar focicsapat adta, akik rendszeresen szerveztek bálokat, ünnepélyeket is. Ezek a fiatalok határozták el 1962-ben, hogy új magyar egyesületet alapítanak.

Klubunk idén ünnepli fennállásának 50. évfordulóját. Büszkén mondhatjuk, hogy azokhoz a célokhoz, melyeket magyarságunk megőrzése és magyar honfitársaink segítése érdekében fogalmaztunk meg az emigráció első éveiben, máig hűek maradtunk.

Klubunk évente számos programot szervez, hogy a Coloradóban élő magyarokat összefogja, közösséget adjon számukra. A kezdetek óta közösen ünnepeljük nemzeti ünnepeinket (elsősorban március 15-ét és október 23-át), nyaranta két pikniket szervezünk és támogatjuk a gyerekprogramokat (gyerekjátszóház, Mikulás ünnepség, Anyák napja, gyerektáborok, stb.), családi és egyházi rendezvényeket is.

Nincsenek megjegyzések